nahoru

Výroba fotografií       nechte své zážitky projít rukama přátel...

Jsme profesionálové, kteří nutí k nejlepším výkonům drahá zařízení abychom z vašich snímků dostali to nejlepší. Na rozdíl od velkých laboratoří u nás korigujeme a „vylepšujeme” každou fotografii zvlášť a to velmi zkušeným okem našich fotografů a laborantů. Je to velmi důležité pro výsledné věrné podání barev. Umíme dělat na požádání i speciální úpravy.
 

Vyvoláváme fotografie v nejlepší kvalitě na fotopapír KODAK ROYAL. Jen tak můžou mít vaše fotky brilantně lesklý nebo sametově matný povrch, vynikají podání jemných polotónů a zářivých barev. Při jejich prohlížení oceníte  pevnou podložku. Fotografie si zachovávají mnoho desítek let své krásné barvy a fyzikální vlastnosti.

Používáme pouze ten nejlepší - prémiový fotopapír, žádný jiný si vaše fotografie nezaslouží. Na kvalitě záleží.
V naší fotosběrně lze  fotografie jednoduše nahrát případně předpřipravit do správného poměru stran.

Základní informace

  • Fotografie vyrábíme mokrou cestou na prémiový papír Kodak Royal
  • Používáme ruční korekce snímků zkušenou obsluhou

Co je dobré ještě vědět...

Poměr stran fotografie 

Každý formát fotografie zhotovené „mokrou cestou“ je pevně dán velikostí používaného fotopapíru. Jeho poměr stran nemusí zcela přesně odpovídat poměru stran vašeho obrázku, který chcete vytisknout. Máme dvě možnosti, jak si s tím poradit. Buď s citem ořízneme obrázek tak, aby vyplnil celou plochu fotopapíru, nebo vytiskneme obrázek celý, vzniknou zde však dva bílé pruhy buď nahoře a dole, nebo vlevo a vpravo.                                 

Technologický ořez

 Při exponování  na fotopapír vždy dochází ke  zvětšení snímku o cca 2% a tato přesahující část  je oříznuta. Tento postup je bezpodmínečně nutný, aby na okrajích papíru nevznikaly  drobné bílé okraje. Je tedy třeba s ním počítat. Neumisťujte důležité části (např. texty) přímo na okraj. Stejně tak platí pro tenké rámečky, o které přijdete a nebo se výrazně zúží. Technologický ořez nesouvisí s formátem fotografií.
 

Přesné rozměry fotografií

Velikost fotografického papíru je výrobcem (platí u všech výrobců) přesně dána. Proto jsou udávané rozměry fotografií zaokrouhlené. Přesné rozměry fotografií najdete v naší tabulce:

rozměry v cm přesný rozměr v mm
  9x13   89x127
10x15 102x152
13x18 127x178
15x21 152x210
18x24 178x240
21x30 210x305
24x30 240x305
30x40 305x400
30x45 305x455

Využijte také...

Inspirujte se

Odběr novinek